Αρχική » ευρωπαΐκά προγράμματα » Το 2ο ΕΠΑΛ πάει Ιταλία

Το 2ο ΕΠΑΛ πάει Ιταλία

Την Κυριακή 27/2/2022 η πρώτη ομάδα, η οποία αποτελείται από 14 μαθητές και δύο συνοδούς καθηγητές, αναχωρεί για την Ρώμη της Ιταλίας με σκοπό να πάρει μέρος στην Ευρωπαϊκή δράση Erasmus+ με τίτλο «Ενίσχυση των ψηφιακών δεξιοτήτων των μαθητών στο ηλεκτρονικό εμπόριο και το ψηφιακό μάρκετινγκ, με σκοπό την είσοδό τους στην αγορά εργασίας μέσω του ηλεκτρονικού επιχειρείν.».
Η κινητικότητα θα διαρκέσει από τις 27/2/2022 έως τις 14/3/2022.
Είμαστε γεμάτοι από ικανοποίηση που το σχολείο μας πραγματοποιεί τέτοιου είδους Ευρωπαϊκές δράσεις Erasmus+ με σκοπό την αρτιότερη εκπαίδευση και κατάρτιση των μαθητών μας.
Εδώ θα πρέπει να αναφέρουμε ότι οι δράσεις Erasmus+ είναι χρηματοδοτούμενες 100% από το ΙΚΥ (Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών), το οποίο αποτελεί την εθνική μονάδα διαχείρισης όλων των Ευρωπαϊκών κινητικοτήτων.